Що таке ХДФ? Характеристики і відмінності від інших плитних матеріалів
ХДФ це деревоволокниста плита високої щільності, High Density Fiberboard англійською мовою, від чого й походить скорочена назва-транслітерація англійської абревіатури. За цим самим принципом утворилася й більш відома назва – МДФ, ще один різновид деревоволокна, але трохи нижчої, середньої щільності. Обидва види мають багато спільного і відмінного, проте кожен із них дуже добре зарекомендував себе в сучасному будівництві та оформленні інтер’єрів як надійна альтернатива натуральному дереву. Детальніше про різницю між ними та характеристики і переваги ХДФ-плит читайте далі.
Види та особливості матеріалу
ХДФ плита, також відома як деревно-хвиляста плита високої міцності, – це екологічний продукт деревопереробної промисловості, для виготовлення якого використовують деревні відходи або волокна старих і хворих дерев, вирубаних примусово задля збереження молодих насаджень. Сировину висушують, а потім подрібнюють на стружку. На наступному етапі під дією високого тиску й температури стружку пресують, надаючи їй потрібної форми. У процесі пресування виділяються натуральні деревні смоли, які склеюють стружку та роблять виріб міцним.
Готові плити можуть бути:
Відмінності ХДФ від МДФ і ДВП
Обираючи, що краще підходить для виготовлення меблів, – ХДФ чи МДФ, пам’ятайте їхню основну відмінність: щільність і товщина. ХДФ-плити завдяки інноваційній технології виробництва майже вдвічі тонші від МДФ-аналогів та мають вищу щільність, але практично ті самі властивості.
Тому:
Якщо вас цікавить різниця між ХДФ і ДВП, то принцип практично такий самий. Адже ХДФ є одним із різновидів ДВП, а отже має схожі характеристики і функції.
Плюси і мінуси плит HDF
Почнемо одразу з мінуса, бо він практично єдиний, – низька стійкість до високих температур і горіння з виділенням шкідливих речовин. Та якщо дотримуватися правил безпеки, то ви його уникнете. А от переваги ХДФ-листів більш ніж очевидні:
Застосування
У ХДФ-панелей доволі широка сфера застосування, адже вони недорогі, легкі й надійні, тому ідеально підходять як для ремонтних і будівельних робіт, так і для виготовлення найрізноманітніших меблів. Отже, високощільні деревоволокнисті плити використовують: