Каталог товарів

Поєднання кольорів в інтер'єрі кухні: правила та 7 найкращих сполучень

Поєднання кольорів в інтер'єрі кухні: правила та 7 найкращих сполучень

Обираємо найкраще поєднання кольорів в інтер'єрі кухні 

Вибір кольорової схеми для інтер'єру кухні - це далеко не тільки мистецтво виразності, але і науково обгрунтована практика, що впливає на сприйняття простору, психофізіологічний стан і навіть ефективність використання цього приміщення. Правильно підібране поєднання кольорів в інтер'єрі кухні  може оптимізувати освітлення, візуально збільшити або зменшити простір, а також створити сприятливу атмосферу для приготування їжі і відпочинку.

Давайте розглянемо ключові аспекти поєднання кольорів на кухні, включаючи психологічні відтінки, варіанти контрастів, а також ефективні рішення для різних розмірів та функціональних цілей кухонь. Розуміння технічних аспектів інтер'єрного дизайну кухні допоможе створити не лише красивий, але й практичний і комфортний простір для кулінарних та сімейних заходів.

На що опиратись та як вибрати колір для кухні: основні правила

pexels-cottonbro-studio-6567816.jpg

Вибираючи кольори для кухні варто спиратися на декілька основних правил, які допоможуть зробити цей важливий крок у створенні гармонійного та практичного інтер'єру максимально простим, а саме:

 1. Для невеликої кухні краще вибирати світлі кольори, які візуально розширюють простір і роблять його яскравішим. Для великої кухні можна розглядати більш виразні та темні кольори.

 2. Враховуйте кількість природного світла в кухні. Якщо вона погано освітлена, то варто вибирати світлі відтінки, які відбивають світло і роблять приміщення яскравішим.

 3. Додайте кольорові акценти, щоб підкреслити окремі елементи кухні, наприклад, декоративні плитки, обідні стільці або аксесуари.

 4. Розуміння психології кольорів допоможе вам створити бажану атмосферу в кухні. Наприклад, синій може надавати відчуття спокою, тоді як червоний - енергії і апетиту.

 5. Обирайте кольори, які легко чистити, оскільки кухня часто потребує регулярного прибирання.

 6. Важливо розглядати не тільки окремий колір, а й його поєднання з іншими. Гармонійна комбінація допоможе створити враження вишуканості та стилю.

 7. Останнє, але не менш важливе, - це ваш особистий смак і стиль. Обирайте кольори, які вам подобаються і які ви відчуваєте, що відповідають вашому характеру та пріоритетам.

Загалом, вибір та поєднання кольорів на кухні - це індивідуальний процес, і важливо зробити його так, щоб кухня відповідала вашим особистим потребам і створювала затишну атмосферу вдома.

Що врахувати, коли вибираєте кольорову гамму своєї кухні

architecture-1171462_1280.jpg

Розглядаючи вибір кольорової палітри для кухні, важливо враховувати не лише естетичні аспекти, але і ряд технічних факторів, що впливають на функціональність приміщення. Кольори можуть створювати атмосферу затишку, збуджувати апетит, робити кухню світлішою або темнішою, а також візуально змінювати її розміри. Вибираючи кольори для кухні, дотримуйтесь вище перелічених основних правил - це допоможе досягти гармонійного інтер'єру, який задовольнить ваші потреби та створить комфортне середовище для готування та відпочинку.

При виборі слід враховувати ряд факторів, які допоможуть створити стильний і функціональний інтер'єр. Серед них:

 1. Перш за все, дізнайтесь про актуальні колірні тренди та модні кольори кухонь, але не забувайте про свій власний стиль та вподобання. Вони повинні відображати особистість господаря і створювати атмосферу, яка подобається в першу чергу вам.

 2. Розгляньте функціональний аспект кольорів. Яскраві та енергійні кольори, такі як червоний або оранжевий, можуть підвищити апетит і додати рішучості. З іншого боку, спокійні та природні кольори, наприклад, зелений або коричневий, створюють атмосферу затишку.

 3. Важливо враховувати, як колір взаємодіє з освітленням у вашій кухні. Природне та штучне світло можуть змінювати сприйняття кольору. Перевірте, як обрана гама виглядає в різних умовах освітлення.

 4. Розгляньте можливі комбінації кольорів для стін, меблів і аксесуарів. Колірні контрасти або аналогічні відтінки можуть додати цікавості і створити гармонійний інтер'єр.

 5. Подумайте про текстури і матеріали, які супроводжують кольори. Дерево, скло, метал і тканини можуть додати різноманітності і контрасту до інтер'єру.

 6. Обирайте кольори та матеріали, які легко доглядаються і підходять для кухні. Наприклад, легко видаляються плями або подряпини.

 7. Вивчіть, які емоції і атмосферу створюють різні кольори. Це може бути важливим при виборі.

 8. Не перебільшуйте з кількістю. Зазвичай 2-3 основних кольори і відтінки є достатньою кількістю для створення гармонійного інтер'єру.

 9. Варто обирати ті, які вам не надокучать через кілька років, особливо, якщо плануєте тривалий час проживати у даному місці.

Загалом - це творчий процес побудований на власних вподобаннях і потребах, створюйте інтер'єр, який буде відповідати вашому життєвому кредо.

Що можуть різні кольори: властивості, про які варто пам'ятати

kitchen-3623328_1280.jpg


Різні кольори мають різні психологічні і фізіологічні властивості, і можуть впливати на самопочуття, настрій і навіть фізичний стан. Ось деякі загальні властивості деяких з них:

Червоний

Може збуджувати і підвищувати енергію, а також апетит. Тому його часто використовують у ресторанах і кухнях. Червоний може викликати почуття тривоги страху та підвищувати серцебиття. Тому його варто використовувати обережно.

Синій

Найчастіше асоціюється зі спокоєм і заспокоєнням. Він може допомогти знизити стрес і покращити сон. Занадто багато синього може створити відчуття віддаленості і холоду. Тому важливо балансувати синій з іншими кольорами.

Зелений

Асоціюється з природою і гармонією. Він може створювати відчуття свіжості та релаксації. Зелений також може підвищити концентрацію та сприяти зосередженню.

Жовтий

Символізує оптимізм і радість. Може підвищувати настрій і створювати відчуття тепла та енергії. Занадто яскравий жовтий може викликати збудливість або нервозність.

Білий

Є символом чистоти і просторості. Він може робити приміщення світлим і візуально збільшувати простір. Занадто багато білого може виглядати нудно і без особисто. Важливо додавати акценти і інші кольори.


Це загальні відомості про властивості кольорів, кожна людина може реагувати на них індивідуально. При виборі для інтер'єру важливо враховувати власні смаки, потреби та цілі створення певної атмосфери в конкретному приміщенні.

7 найкращих поєднань кольорів для кухні

chair-3761697_1280.jpg

Давайте розглянемо 7 найкращих поєднань кольорів для кухні, які допоможуть створити гармонійний і вишуканий дизайн, а також підкреслити індивідуальний стиль і потреби власників. Незалежно від того, чи ви шукаєте сміливий, яскравий інтер'єр, або віддаєте перевагу класичним і витонченим відтінкам, ви знайдете варіанти, які вас зможуть надихнути сповна.

Ретро-класика - червоний з білим і чорним

Ретро-класика - це поєднання вишуканості та ностальгії. Червоний, білий і чорний створюють враження відчуття стилю та елегантності. Червоний надає тепла, білий - світлоти, а чорний - контрасту і вишуканості.

Світлі кольори - коричневий, сірий та відтінки чорного

Сполучення світлих відтінків, таких як коричневий, сірий та чорний, створюють елегантну і сучасну атмосферу в кухні. Коричневі акценти додають тепла, сіра кольорова палітра - спокій, а чорний створює контраст і вишуканість, утворюючи стильне поєднання для сучасного інтер'єру.

Натуральні кольори - білий з блакитним або оливковим

Поєднання натуральних кольорів - білого з блакитним або оливковим - створює відчуття легкості та гармонії у кухні. Білий символізує чистоту, а блакитний чи оливковий - природність і свіжість, роблячи це поєднання ідеальним для відпочинку та натхнення в кулінарних експериментах.

Ефектне сполучення чорного та білого

Сполучення чорного та білого в кухні - це справжній класичний шедевр. Контрастність цих кольорів створює вишуканий і сучасний вигляд. Білий надає світлоти і візуально розширює простір, тоді як чорний додає вишуканості і драматичності.

Затишні жовтий і помаранчевий

Поєднання чорного та білого з жовтим і помаранчевим створює вражаючу гармонію у кухні. Чорне та біле додають сучасності, а жовтий і помаранчевий - тепла і радості. Результат - інтер'єр, який відзначається яскравістю та стилем.

Ягідні кольори: винний,чи фіолетовий і бузковий + молочний або рожевий

Сполучення ягідних кольорів - винного, фіолетового і бузкового - з молочним або рожевим створює кухню, яка виглядає як витвір мистецтва. Завдяки глибоким та ніжним відтінкам ви отримуєте атмосферу ніжності та розкоші, яка привносить унікальний колорит у вашу кулінарну зону.

Глибоке поєднання синьо-блакитних тонів

Глибоке поєднання синьо-блакитних тонів у вашій кухні створює атмосферу спокою та гармонії. Ця колірна палітра викликає асоціації з морем та небом, роблячи кожен момент в кухні особливим і схожим на відпочинок.

Вибір кольорів для кухні: рекомендації на додаток

При виборі кольорів для кухні пам'ятайте, що головне - це ваша індивідуальність і комфорт. Не потрібно занадто зациклюватись на питанні як вибрати колір для кухні? Дозвольте їм самостійно створити неперевершену атмосферу приміщення, яка буде вас надихати і робити кулінарні пригоди ще більш неймовірними. Вибирайте палітру, яка відображає власні смаки і створює той самий "дух" кухні, про який ви мрієте. Пам'ятайте також про практичність і функціональність, адже кухня - це робочий простір. Нехай обрані вами сполучення створять гармонійне інтер'єрне рішення, яке принесе вам радість і задоволення на кожен день.

Каталог товарів
Каталог товарів