Каталог товарів

6 способів та матеріалів для захисту фанери від вологи

6 способів та матеріалів для захисту фанери від вологи

Чим захистити фанеру від вологи: 6 способів та матеріалів

Одне з важливих питань з яким Ви можете зустрітись під час будівництва та ремонту, чим обробити фанеру? Адже захист фанери від вологи є важливим, оскільки вона, як дерев'яний матеріал, може пошкодитися при змочуванні або тривалому контакті з вологою. Ось кілька причин, чому потрібно захищати цей матеріал:

 • збереження міцності;

 • запобігання гниттю;

 • запобігання деформації;

 • збереження зовнішнього вигляду;

 • забезпечення тривалої служби.

Фанера - хороший матеріал, але…

fanera2 (1).png

Волога може проникати в структуру фанери, спричиняючи пом'якшення і погіршення її механічних властивостей. Це може призвести до зниження міцності та стійкості даного матеріалу, зокрема при підвищених навантаженнях або довготривалому використанні.

Вологість є основною причиною гниття деревини. Коли фанера попадає в контакт з вологою, особливо якщо вона не має відповідного захисту, може розпочатися процес гниття, що впливає на інтегрітет і тривалість експлуатації матеріалу.

При систематичному впливі вологи на фанеру, вона може деформуватися, що в свою чергу призведе до вигинів, розкривання швів, зміщення плит та інших небажаних деформацій, які можуть погіршити якість та естетику конструкції.

Волога може викликати зміни в зовнішньому вигляді фанери, такі як зміна кольору, з'явлення плям або пухирців на поверхні. Це може негативно вплинути на естетичний вигляд і зовнішній вигляд будівлі.

Саме надійний захист фанери від вологи допомагає забезпечити її тривалу службу, збільшуючи стійкість до зношування, механічних пошкоджень і подовжуючи її термін експлуатації.

clearfanera (1).png

6 способів обробки фанери від вологи, їх плюси і мінуси

Чим захистити фанеру від вологи залежить від багатьох факторів, включаючи бюджет, естетичні вимоги, рівень захисту та доступність матеріалів. Перш чим приступати до робіт, рекомендуємо провести додаткове дослідження та проконсультуватися з фахівцями для вибору найкращого підходу до вашого конкретного проекту. Пропонуємо вашій увазі способи обробки фанери, які перевірені на практиці та довели свою ефективність. Кожен із них має свої плюси та мінуси.

Шпаклювання ПВА

shpaklivka (1).png

Плюси: Шпаклювання ПВА може заповнити пори та нерівності в поверхні фанери, створюючи бар'єр для вологи. Воно може бути легким у використанні та відновленні.

Мінуси: Може мати обмежену стійкість до вологи та механічних пошкоджень, а також може втрачати еластичність з часом і під дією вологи.

Просочення оліфою

prosochenny (1).png

Плюси: Оліфа проникає в пори фанери, заповнюючи їх та створюючи захисний шар від вологи. Вона може бути економічним та легким варіантом у застосуванні.

Мінуси: Може забарвлювати фанеру та змінювати її вигляд, бути менш стійкою до зношування та потребувати регулярного поновлення.

Просочення епоксидною смолою

eboxit (1).png

Плюси: Епоксидна смола є дуже стійкою до вологи і надає високий рівень захисту фанери. Вона зберігає природний вигляд фанери і вирізняється довговічністю.

Мінуси: Процес просочення епоксидною смолою може бути складним та вимагати досвіду. Також він дорогий та вимагає додаткового обладнання для правильного застосування.

Покриття склотканиною

sklotkan (1).png

Плюси: Склотканина в поєднанні з полімерними смолами може створювати міцний і стійкий до вологи шар на фанері. Вона може бути еластичною та міцною.

Мінуси: Процес покриття склотканиною може бути витратним та вимагати досвіду. Такий варіант може змінювати вигляд фанери та бути значно дорожчим в порівнянні з іншими.

Фарбування нітроемалями

emal (1).png

Плюси: Фарбування нітроемалями може надати естетичний вигляд фанері та виштовхнути воду. Метод легкий та швидкий у застосуванні так як нітроемаль є швидкосохнучою фарбою.

Мінуси: Нітроемалі можуть мати обмежену стійкість до вологи та механічних пошкоджень. Вони можуть бути менш довговічними та вимагати регулярного поновлення.

Лакування

lak2 (1).png

Плюси: Лак створює захисний шар, який запобігає проникненню вологи в фанеру. Він може надавати блискучий або матовий фініш та бути довговічним.

Мінуси: Метод складний у застосуванні та роботи повинні виконуватись в добре провітрюваному приміщенні. Лак може змінювати вигляд фанери та вимагати поновлення з часом.

Готуємо поверхню матеріалу до обробки

Підготовка поверхні фанери до обробки захисними засобами від вологи включає наступні кроки:

 1. За допомогою щітки або шліфувального паперу очистіть поверхню фанери від пилу, бруду та інших забруднень. Чиста поверхня допоможе забезпечити належне зчеплення захисного засобу.

 2. За допомогою грунту для дерева або шпаклівки заповніть пори та тріщини на поверхні фанери. Це допоможе створити рівну поверхню та запобігти проникненню вологи через пори.

 3. Перше чим обробити фанеру переконайтеся, що поверхня повністю просохла і тільки тоді приступайте до нанесення захисного засобу. Волога може вплинути на якість і зчеплення захисного шару.

 4. Виберіть матеріали для захисту фанери відповідно до ваших потреб. Це може бути фарба, лак, олія або інші спеціальні продукти, призначені для захисту деревини від вологи.

 5. Дотримуйтесь вказівок виробника щодо застосування захисного засобу. Зазвичай його наносять за допомогою пензля, валика або розпилювача. Розподіліть його рівномірно по всій поверхні фанери.

 6. Після нанесення захисного засобу дайте йому достатній час для висихання і полімеризації. Час висихання залежить від типу захисного засобу і може бути зазначений на упаковці.

Пам'ятайте, що важливо дотримуватися вказівок виробника конкретного захисного засобу, оскільки різні продукти можуть мати власні рекомендації щодо підготовки та застосування.

Чим покрити фанеру: етапи роботи та методика кожного способу

Нижче наведено короткий опис того, чим можна покрити фанеру (клеєм, оліфою, склотканиною, фарбуванням, лакуванням) та як наносити кожен з них.

Клей

Виберіть клей, який підходить для конкретного випадку, наприклад, дерев'яний клей або клей на основі ПВА.

За допомогою пензля або кисті рівномірно нанесіть клей на поверхню фанери. Приклейте матеріал, який ви хочете закріпити (наприклад, шпалеру або тканину) на фанеру і натисніть, щоб забезпечити гарне зчеплення.

Оліфа

Придбайте відповідний тип оліфи, наприклад, лляну олію або спеціальну оліфу для дерева.

За допомогою пензля або тканини нанесіть оліфу на поверхню фанери в рівномірному шарі. Дайте оліфі час проникнути в пори фанери, а потім збережіть залишки захисного засобу.

Склотканина

Купіть склотканину, яка відповідає вашим вимогам щодо міцності та стійкості до вологи. Використовуйте речовину з полімерними смолами або клеями для найкращих результатів.

Нанесіть шар клею або полімерної смоли на поверхню фанери. Розкладіть склотканину на цю поверхню та розгладьте, щоб усунути повітряні бульбашки та забезпечити гарне прилягання. Дайте матеріалу висохнути та застібніть (притисніть) його за допомогою важкого предмета, щоб забезпечити хороше зчеплення.

Фарбування

Виберіть фарбу, яка підходить для дерев'яних поверхонь та має високу стійкість до вологи.

За допомогою пензля, валика або розпилювача нанесіть фарбу на поверхню фанери в рівномірному шарі. Дайте фарбі висохнути між шарами та нанесіть необхідну їх кількість, щоб досягти бажаного вигляду та захисту.

Лакування

Оберіть лак, який призначений для захисту деревини та має стійкість до вологи.

За допомогою пензля або кисті нанесіть лак на поверхню фанери в рівномірному шарі. Дайте лаку висохнути між шарами та нанесіть необхідну кількість шарів для досягнення потрібного захисту та фінішу.


Важливо дотримуватися вказівок виробника щодо нанесення та висихання кожного з цих матеріалів. Деякі методи можуть також вимагати додаткової обробки, такої як шліфування або підготовка поверхні, перед застосуванням захисного шару.

Чим пофарбувати фанеру?

farba (1).png

Фанеру можна фарбувати різними видами фарб, в залежності від бажаного результату та властивостей, які ви шукаєте. Обираючи матеріали для обробки фанери у вигляді фарби, зверніть увагу на властивості продукту, його стійкість до вологи та зношування, а також виберіть відповідний тип фарби для своїх потреб і естетичних вимог.

Ось декілька варіантів фарб для фанери:

 1. Водно-дисперсійні фарби. Це один з найпоширеніших варіантів для фанери. Вони мають водну основу і вимагають мінімального вмісту розчинників, що робить їх менш шкідливими для здоров'я та навколишнього середовища. Швидко висихають та мають добру стійкість до зношування.

 2. Акрилові фарби. Ще один популярний варіантом для фарбування фанери. Швидко висихають, вологостійкі та мають добру адгезію до фанери. Доступні в широкій гамі кольорів і можуть надати яскравий та стійкий фініш.

 3. Олійні фарби. Мають довгий час висихання, але вони надають фанері глибокий та багатий колір. Мають високу стійкість до зношування та вологи. Проте, слід звернути увагу на те, що вони можуть мати сильний запах та вимагати доброго провітрювання при використанні.

 4. Лаки на основі води або розчинників. Використовують для надання фанері блискучого або матового фінішу та захисту від зношування. Доступні в різних варіантах і можуть бути нанесені на фанеру за допомогою пензля або валика.

Фанера на підлозі: як її захистити?

sklotkanina (1).png

Якщо Вас цікавить питання чим покрити фанеру, яка монтується на підлогу та які кроки для цього необхідно виконати, можете скористатись наступними підказками:

 1. Переконайтеся, що підлога, на яку буде встановлена фанера, є рівною, сухою та чистою. Видаліть всі забруднення, пил та нерівності.

 2. Використовуйте підкладку або грунт під фанеру. Це допоможе забезпечити кращу адгезію та захист фанери від вологи.

 3. Використовуйте різні захисні матеріали, такі як фарба, лак або лак на основі води або розчинників. Проведіть підготовчі роботи, які включають її очищення від пилу, бруду, інших забруднень та шліфування за потреби. 

 4. Нанесіть рівномірний шар захисного покриття на поверхню фанери. Це забезпечить захист від зношування та вологи.

 5. Після встановлення захисного покриття, регулярно доглядайте за фанерою. Уникайте залишків вологи на поверхні, вчасно усувайте будь-які пошкодження, які можуть виникнути, та дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо чищення та обслуговування.

Чим обробити фанеру, щоб не гнила: додаткові матеріали

Щоб запобігти гниттю фанери, використовуйте додаткові матеріали, такі як водоемульсійний грунт або фарбу, водонепроникний лак, або захисні покриття на основі епоксиду.

Основні тонкощі обробки фанери

Включають підготовку поверхні, використання підкладки або грунту, нанесення захисного покриття, контроль вологості та регулярний догляд.
Каталог товарів
Каталог товарів